Vyko visuotinis Želvos bendruomenės narių susirinkimas

Vasario 23 dieną, penktadienį, Želvos kultūros namų salėje vyko visuotinis Želvos bendruomenės narių susirinkimas. Jame metinę veiklos ataskaitą už 2017 metus pristatė bendruomenės pirmininkas Gintautas Povylius, o su finansine ataskaita supažindino bendruomenės finansininkė Valduonė Drobužienė. Susirinkimo metu buvo ne tik prisiminti praėjusiųjų metų darbai, bet planuota ir ateities veikla: projektai, renginiai, akcijos. Klausta susirinkimo dalyvių nuomonės, pritarimo. Apie tai, ką aktualu nuveikti Želvoje, kalbėjo G.Povylius, taip pat Želvos gimnazijos muziejaus vadovė Zita Kriaučiūnienė, Želvos parapijos klebonas Petras Avižienis. Mokytoja Rasa Povylienė kalbėjo apie Šeimos centro veiklą, savanorystę jame, apie tai, kokias galimybes atveria bendradarbiavimas su Kaišiadorių vyskupijos šeimos centru. Savo nuomonę apie renginius Želvoje, jų organizavimą išsakė R.Povylienė, Janė Sauliūnienė, Edita Mikalajūnienė.

Buvo šiek tiek atnaujinta bendruomenės taryba: bibliotekininkę Danguolę Gabinaitienę jos pačios prašymu pakeitė jaunų Želvos mamų atstovė Vaida Petniūnienė.

Oficialiajai susirinkimo daliai pasibaigus jo dalyviai dar nesiskirstė: bendravo prie kavos, arbatos puodelio, pratęsė pokalbius, pradėtus oficialiojoje dalyje, diskutavo, dalijosi svajonėmis, planais.

Želvos bendruomenės informacija
SVARBI INFORMACIJA ŽELVOS BENDRUOMENĖS NARIAMS:

 

Vasario 23 dieną, penktadienį, 19 val. Želvos kultūros namų salėje planuojamas Želvos bendruomenės visuotinis susirinkimas. Jame svarbu dalyvauti visiems bendruomenės nariams. Visus pasieks ir asmeniniai kvietimai. Pasiplanuokime savo laiką taip, kad galėtume dalyvauti. Ačiū.

Bendruomenės pirmininkas.

 

Ypatinga 2017 metų spalio 15-oji Želvoje 

Spalio 15-oji Želvoje buvo ypatinga diena. Čia Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje lankėsi Mūsų Ganytojas Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Jis aukojo Šv. Mišias, kuriose parapijos jaunuoliams ir parapijiečiams buvo teikiamas Sutvirtinimo Sakramentas.

Po Šv. Mišių bažnyčios šventoriuje pašventintas 125 metų Jubiliejaus Kryžius.

Šio iškilmingo renginio nuotraukų ieškokite GALERIJOJE, taip pat Želvos bendruomenės Facebook paskyroje. 

Želviškiai ir šio krašto svečiai rinkosi į tradicinę šventę

 

Puoselėti tradicijas, nepamiršti, neišsižadėti jų visada yra svarbu. Smagu, kai tradicinės vasaros šventės sukviečia draugėn buvusius ir esamus vieno ir kito krašto žmones. Tai galimybė susitikti, pabendrauti, pasidalyti prabėgusių dienų prisiminimais, pasidžiaugti kartu.

Želvos krašto žmonės kiekvieną vasarą laukia Kraštiečių šventės, kuri vyksta kartu su pagrindiniais Želvos bažnyčios Šv. Ignaco Lojolos atlaidais. Šįkart ši šventė vyko rugpjūčio 5 – 6 dienomis, o skirta ji buvo artėjančiam Lietuvos valstybės 100-mečiui.  Kaip ir kasmet, šventės renginiuose turėjo rasti ką veikti ir mažas, ir jaunas, ir senas.

Šventiniai renginiai prasidėjo šeštadienį, rugpjūčio 5 dieną, 11 val. skverelyje prie kultūros namų – čia buvo pristatyta kraštiečių nuotraukų paroda „Gražiausia mano akimirka gimtinėje“. Tai konkursinės nuotraukos –fotografijų konkursą tuo pačiu pavadinimu paskelbė Želvos bendruomenė. Konkurso laimėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti vakarinio renginio metu.

Kiti laukiami ir svarbūs renginio akcentai – tradicinės futbolo komandų varžybos (jos, kaip ir visada, vyko Želvos gimnazijos didžiajame stadione), pramogos mažiesiems miestelio centre (čia jų laukė pripučiami batutai – čiuožyklos, pajodinėjimas arkliuku – poniu Zefyru, pasivažinėjimas vežimaičiu). Nuo 13 iki 15 val. buvo atviros Želvos gimnazijos muziejaus durys – čia galėjo apsilankyti buvę mokiniai ir visi kiti, kuriems įdomi ne tik mokyklos, bet ir viso Želvos krašto praeitis. Kaip ir kasmet, muziejuje pakvipo naminiu pyragu ir žolelių arbata – čia buvo laukiami visi.

14 val. norintys pasižvalgyti po šventei išpuoštas želviškių sodybas rinkosi prie Žirgų skulptūros – kad nereiktų pėsčiomis po miestelį kulniuoti, visus vėžino parapijos autobusėlis. O 15.30 val. žiūrovai buvo kviečiami į Želvos girininkijos lauko aikštelę – čia išvydome nuotaikingą želviškių senjorių kolektyvo „Dar širdyje ne sutema“ (vadovė – Jadvyga Stundienė) pasirodymą, vaišinomės prie kaimiškų vaišių stalo.

Ypatingas šventės akcentas buvo ekskursija po Želvos Šv. Ignaco Lojolos bažnyčios erdves. Ji buvo skirta artėjančiam šios šventovės 125-ajam jubiliejui. Ekskursiją vedė Želvos parapijos kunigas Pertras Avižienis. Po ekskursijos buvo aukojamos Šv. Mišios.

Gausaus žiūrovų būrio sulaukianti vakarinė šventės dalis prasidėjo 19 val. kultūros namų kieme. Čia susirinkusius sveikino miestelio svečiai ir renginio organizatoriai, buvo apdovanojami nuotraukų konkurso „Gražiausia mano akimirka gimtinėje“ laimėtojai ir dalyviai, gražiausiai tvarkomų sodybų šeimininkai, skambėjo liaudiškos muzikos kolektyvo „Želvelė“ (vadovas Vaclovas Butkus) muzikinis sveikinimas, taip pat visus linksmino ukmergiškiai muzikantai Virgilijus Bareikis bei Vytenis Šikšnys, vyko šokių vakaras jauniems ir vyresniems.

Šventės renginiai tęsėsi ir sekmadienį, Šv. Ignaco Lojolos atlaidų dieną. 9, 11 ir 13 val. Želvos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios, veikė mugė, susirinkusius linksmino svečiai iš TV muzikinės laidos „Duokim garo“ – žymioji Loreta Songailienė su bičiuliais ir savo šeimos nariais, o po paskutiniųjų Šv. Mišių, 14.30 val., vyko agapė atnaujintoje parapijos namų aplinkoje.

Renginio organizatoriai – Želvos bendruomenė, seniūnija, parapija, kultūros namai, gimnazija – kvietė visus aktyviai dalyvauti šventės renginiuose – ne tik esamus ir buvusius želviškius, bet ir miestelio svečius. Linksmai, bendruomeniškai  nusiteikę, šventėme pagrindinę želviškių organizuojamą metų šventę. Joje buvo laukiami visi. Smagu, jog šios šventės organizavimui lėšų skyrė mūsų krašto rėmėjai – VšĮ ,,Auxilium projektai”, taip pat ir Ukmergės rajono savivaldybė - ji parėmė  Želvos bendruomenės parengtą projektą ,,Kraštiečių šventė: susitelkti, pažinti, bendrauti“.

                Nuotraukose – šventės akimirkos - žiūrėti galerijojeŽelvos krašto žmonės ir vėl „pasitiko“ naują knygą

 

Gražios pavasario  šventės, Motinos  dienos,  išvakarėse  iš įvairiausių  Lietuvos  kampelių  į  Želvos  kultūros namus rinkosi žmonės. Vyko jau devintos  kraštotyrinės knygos  apie Želvos kraštą „Želvos legendos“  pristatymas.

„Legenda – liaudies  padavimas apie kurio nors asmens gyvenimą arba apie kurį nors įvykį,“ – taip aiškinama šio žanro sąvoka. Šios  knygos  sudarytojos - gerai žinomos ir  daugeliui  pažįstamos  bei gerbiamos  mokytojos mama Zita Kriaučiūnienė  ir dukra Rasa Povylienė.   Knygos  herojai – ypatingi  žmonės: vieni čia gimę, augę, mylėję savo gimtinę, kiti tarsi pakeleiviai, bet spėję palikti gilų pėdsaką. Autorės  kruopščiai, kaip grūdą prie grūdo, visa tai surinko, sudėjo į knygą ir atidavė  skaitytojams.

Pasibaigus  knygos pristatymui ir jau spėjus  paskaityti naująją knygą, norisi plačiai  visuomenei papasakoti, nors ir trumpai, apie iškilius  žmones, kurių gyvenimas ir darbai aprašomi „Želvos legendose“.  Koncentruotai  ir  įdomiai  apie herojus  pasakojo  ir juos pristatė viena iš autorių Z.Kriaučiūnienė.  Knygoje - 14  žmonių – „legendų“, kurių  darbai ir nuopelnai apima XX amžių. Beje, ši knyga skirta Lietuvos Šimtmečiui.

Pirmas pasakojimas knygoje -  apie daraktorių Leoną Šaltenį. Jis  buvo įsteigęs savo  namuose kartu su kunigu K. Žebriu lietuvišką mokyklą, kuri veikė, deja, tik tris mėnesius. Šis žmogus taip pat palaikė Želvoje  viešąją tvarką, įsteigė milicijos būrį. Vienas šviesiausių Želvos bažnyčios kunigų, iškili asmenybė, tikras lietuvis buvo Kazimieras Žebris. Jis atvyko iš Žemaitijos,  klebonavo 18 metų. Ėmėsi aplinkos tvarkymo darbų, organizavo varpinės statymą, įkūrė  Blaivybės  skyrių, drąsiai skleidė lietuvišką žodį. Negalima pamiršti ir plačiai žinomo Nobelio premijos laureato Aarono  Klugo  šeimos istorijos. Knygoje pasakojama apie jo tėvą Leizerį Klugą. Vienas iš įdomiausių pasakojimų - apie  Želvos inteligentą, fotografą Juozą Juknevičių. Kas gi nemėgsta fotografuotis, įsiamžinti, dovanoti nuotraukas? Tai buvo  mūsų amžininkas. Gal nėra tokio vyresnės kartos želviškio, kuris neturėtų šio žmogaus darytos nuotraukos. Gyveno Želvoje ir Emiliutė –  kas ją pažinojo, sako,  tai  buvo šventa moteris. Visiems, kam tik reikėdavo, padėdavo, gyvendama mažame namelyje dar  ir kitus priglausdavo, bet  širdžiai mieliausia jai buvo bažnyčia. Tai Emilija Lukoševičienė, nugyveno ji  92 metus. Visi vyresnieji gerai mename ir Matą Mikalajūną, buvusį apdovanotą nuostabiu, sodriu balsu, gera klausa. Bažnyčios  chore išgiedojo daugiau nei 40 metų, niekada neatsisakydavo giedoti laidotuvėse. Buvo baigęs mokslus, 10 metų dirbo valsčiaus sekretoriumi. „Už gerus darbus bus atlyginta,“ -  sakydavo mūsų Mataušiukas. Dar du knygos herojai - tai  Aginčių  kaimo siuvėjas  Purlys Stasys ir jo sūnus kunigas Petras. Apie kun. Petro Purlio nuveiktus darbus visi gerai žinome – jis buvo visiems pasiruošęs padėti, nuoširdus, lengvai bendraujantis. Šiuo metu gydosi, tikėkimės, dar teks su šiuo šviesiu žmogumi pabendrauti. O Stasys Purlys siuvo dideliems ponams – aktoriams, valdžios vyrams, kunigams sutanas. Užaugino 7 vaikus. Kitas herojus - Antanas Mikalajūnas, kilęs iš Dvareliškių kaimo, mūsų krašto žmogus, kurio sudėtingą gyvenimą lydėjo meilė gimtinei, motinai, Želvai. Jo autobiografinė knyga „Likimo vartai“ tebėra  populiari. O pats A.Mikalajūnas ir jo įsteigtas fondas yra daug padėjęs Želvos parapijos ir seniūnijos gyventojams. Renginio viešnia Elena Vainalavičiūtė – Šeibokienė pasidalino prisiminimais apie savo tėtį, Lietuvos kino kronikos kūrėją, lietuviškos dokumentikos pradininką Stasį Vainalavičių. Nugyveno jis ilgą, prasmingą gyvenimą (mirė sulaukęs 98-erių metų). Žmogus, vertas didelės pagarbos, meilės, nors ne visų suprastas – svajoklis, kurio visur  buvo pilna, - Jonas Vinckus. Tokio žmogaus nebuvo ir greičiausiai nebus šiame krašte – jis puoselėjo grožį,  buvo didelis žirginio sporto entuziastas,  rėmė kultūrą, su visais stengėsi būti ir varge, ir džiaugsme. Ypatingas, nuoširdus,  mylėjęs Daubarškių  kaimą, mėgęs lietuvišką dainą – taip galime  apibūdinti  šviesuolį  Vladą  Šepetį... Tik  ketverius metus išgyveno Želvoje visiems gerai pažįstamas  ir  gerbiamas maestro Juozas Vasiliauskas. Atrodo, kad šviesiau tapdavo, kai renginyje  grodavo „Želvelės“ kaimo kapela, armonininkų ansamblis. Apie šią „legendą“ prsiminimus  parašė jo bendražygiai.

Paskutinis pasakojimas „Želvos legendose“ -  apie dabartinį Želvos parapijos kunigą, amžinai neturintį laiko, skubantį, bėgantį, Petrą Avižienį. Jam rūpi ne tik bažnyčioje apsilankančių parapijiečių  sielos  reikalai, bet jo  pilna visur – parapijos senelių namai ir jų aplinka, parapijos namai, bažnyčios remonto darbai ir  dar daugybė kitų reikalų. Toks  jau tas mūsų kunigas Petras Avižienis. Kunigas, neturintis laiko ilsėtis...

Tad tokie įspūdžiai perskaičius naująją želviškių parengtą knygą. Želvos gimnazijos direktorius Vidas Tavoras padėkojo knygos autorėms pastebėdamas, kad nors šiandien daug kas naudojasi kompiuteriais, čia netgi skaito knygas, tačiau surašyto žodžio  su niekuo nepalyginsi. O „Legendų“tęsinys turi būti ir pirmą pasakojimą jame reiks skirti dabartinei Želvos „legendai“ mokytojai Zitai Kriaučiūnienei.  Aišku, kad dar ne kartą prisiminsime ir kitų iškilių šio krašto žmonių gyvenimus, kalbėsime ir aptarsime, ginčysimės ir  minėsime juos. Ir vėl dėkojame Želvos krašto kultūros puoselėtojams, ypač  Zitai Kriaučiūnienei ir Rasai Povylienei.

Renginyje patys gražiausi žodžiai skambėjo ir Motinoms -  koncertavo  pirmasis Juozo Vasiliausko Atminimui  skirtas „žiedas“ - jo suburta „Želvelės“ kapela, kuri  neišsiskirstė ir, vadovaujama Vaclovo Butkaus, sėkmingai  gyvuoja.

  Nijolė Vernickienė, Laumėnų bibliotekos bibliotekininkė 

 

Kviečiame į pėsčiųjų žygį !

Balandžio 29 d., šeštadienį, želviškiai (taip pat ir vyresni moksleiviai) kviečiami prisijungti prie pėsčiųjų žygio Ukmergės rajono partizanų keliais, kurį organizuoja TS - LKD Ukmergės skyrius ir Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa, o prie jo prisideda Želvos bendruomenė, gimnazija.

Žygis prasidės nuo Balninkų mokyklos, rinktis reikia 9.30–10 val. Žygio pabaiga numatoma 14 val., planuojama nukeliauti 15 km. Paskutinė sustojimo vieta – Berzgainių piliakalnis. Norintys galės žygį pratęsti – grįžti pėsčiomis į Balninkus (papildomi 5 km).

Žygyje turėti: patogius apavą, aprangą, atsigerti, šiek tiek užkąsti.

Kviečiame susiburti, keliauti – laiką leisti prasmingai!

Vyko bendruomenės visuotinis susirinkimas 

Vasario 25 dieną, šeštadienį, Želvos kultūros namų salėje vyko bendruomenės visuotinis susirinkimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 60 bendruomenės narių. Susirinkę išklausė pirmininko Gintauto Povyliaus veiklos ataskaitą už 2016-uosius metus. Pasidžiaugta nuveiktais darbais, aptarti ateities planai. Susirinkime taip pat pasisakė aktyvesni bendruomenės nariai: gimnazijos muziejaus vadovė Zita Kriaučiūnienė, Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas, klebonas Petras Avižienis, senelių namų direktorė Janina Driukienė, bendruomenės finansininkė Valduonė Drobužienė, taip pat želviškis Valentinas Kriaučiūnas. Diskutuota, ką galima būtų nuveikti, kad mūsų miestelyje būtų gražiau, jaukiau ir maloniau gyventi. Susirinkimo dalyvių laukė malonios staigmenos: suvenyrai (bloknotai ir rašikliai) su Želvos simbolika ir gardūs tortai - Ukmergės duonos kepyklos ir Želvos senelių namų. Šie ir kiti skanėstai buvo ragaujami vakaronėje, kurioje susirinkusius linksmino muzikantai iš Molėtų. Smagu buvo pasibūti kartu, pabendrauti, pašokti, pasivaišinti. 

Čia pat žiūrėkite bendruomenės pirmininko ataskaitą, o renginio nuotraukos - ,,Galerijoje".

Želvos bendruomnės informacija

 

 


 Ir pilietiškieji želviečiai šventė 

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną 


    Kai visa Lietuva rengėsi švęsti Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, šios šventės scenarijų dėliojo ir želviškiai. Į šventę kraštiečius kvietė Želvos parapija bei jos kunigas Petras Avižienis, kurio iniciatyvą palaikė ir vietos bendruomenė, taip pat šventinį koncertą miestelio žmonėms rengėsi dovanoti Želvos kultūros namai. Buvo numatyta įvairi, marga programa – šių metų šventės šūkis, pasiūlytas Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės, - „Vasario 16-ąją švęskime linksmai ir išradingai!“, tad ir želviečiai mielai pritarė šiai iniciatyvai, o renginių organizatorių lūkesčiai pasiteisino su kaupu – ir Želvos parapijos, ir kultūros namų salės buvo pilnos dalyvių bei žiūrovų.

Šventinė dienos programa prasidėjo Šv. Mišiomis Želvos Šv. Ignaco Lojolos bažnyčioje. Klebonas P.Avižienis, paklausęs, kas šią dieną čia sukvietė žmones, pats ir atsakė į šį klausimą: meilė Lietuvai, gimtinei, tikėjimas jos šviesia ateitimi. O šie tikėjimas, šviesa sklinda iš į bažnyčią susirinkusiųjų akių. Kol mes čia, kol susirenkame, kol mums rūpi pabūti kartu – tol ir mūsų miestelis, ir visa Lietuva turi ateitį.

 Šv. Mišioms pasibaigus visi buvo pakviesti pagerbti Lietuvos savanorių, palaidotų bažnyčios šventoriuje, atminimą uždegant atminimo žvakeles. Į šią atmintiną vietą, nešini Lietuvos valstybės bei Želvos vėliavomis,  palydėjo du želviškiai jaunuoliai – Kristijonas Povylius ir Lukas Karalis, šiuo metu savo noru atliekantys privalomąją karinę tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Beje, savanoriškai rinktis Lietuvos kariuomenės kario kelią tapo jau prasminga šio krašto jaunuolių tradicija – prieš pusantrų metų šią tarnystę  pasirinko taip pat du Želvos gimnazijos abiturientai – Domas Šidagis ir Dovydas Šeženis, kurie, beje, pasibaigus tarnavimo laikui ir toliau liko darbuotis Lietuvos kariuomenėje. Susirinkę prie Želvos krašto savanorių kapų klausėsi Želvos gimnazijos muziejaus vadovės Zitos Kriaučiūnienės pasakojimo apie čia palaidotus narsius šio krašto vyrus bei jų žygių prasmę. Taip pat buvo sugiedota giesmė ,,Marija, Marija...“ ir nusifotografuota atminimo nuotraukai priešais bažnyčią. Ši nuotrauka bus išties istorinė, nes yra išlikusi ir 1933-ųjų metų Vasario 16-osios fotografija – su Želvos žmonėmis, pozuojančiais  toje pačioje vietoje. Tiesa, toje senoje juodai baltoje nuotraukoje matyti gausesnis želviečių būrelis. Istorija, kad ir mažėjant miestelio gyventojų skaičiui, tačiau kartojasi... Tai gražu ir prasminga.

Pagerbus savanorių atminimą,  visi buvo pakviesti į šiltus, jaukius, tautine atributika papuoštus parapijos namus – čia šventė tęsėsi. Išklausius kunigo Petro Avižienio bei seniūno Kęstučio Mikalajūno šventinių sveikinimų, toliau buvo ,,sklaidomi“ reikšmingiausi Želvos istorijos puslapiai – tai padaryti padėjo Z.Kriaučiūnienė, išsamiu pasakojimu priminusi garsesniuosius šio krašto žmones, jų darbus. Prie vyresniųjų liudijamos istorijos prisijungė ir želviškių jaunesniosios kartos atstovai – abiturientė Dovilė Butkutė perskaitė pranešimą „Ot tai Želva, ot tai miestas!“, kuriame pristatė praėjusįjį rudenį parengtą kraštotyrinį darbą Lietuvos mokinių integruoto ugdymo konkursui „Lietuva 1918-1954 metais“ (šis darbas, beje, buvo įvertintas I-ąja vieta). Dovilė kalbėjo apie tai, kas ją skatina domėtis gimtinės praeitimi (čia gimė, augo ir mokėsi jos tėtis, gyvena močiutė, o ir jai pačiai gimtoji Želva miela bei įdomi). Klasės draugės mintis tarsi pratęsė kita Želvos gimnazijos abiturientė Betraičė Tavoraitė – ji deklamavo ukmergiškio poeto Vainiaus Bako eilėraštį „Mokymasis vaikščioti“ – apie mus supančio pasaulio įvairovę, grožį, jo pažinimą. Po nedidelės pertraukėlės šventės dalyviai šių eilučių autorės buvo pakviesti dalyvauti žaidime „Gražiausios Lietuvos vietos“ bei patriotinių dainų varžytuvėse. Geriausiai pasirodžiusių laukė prizai, paskatinimai, pagyrimai.

Vėliau visi pasuko į erdvius Želvos kultūros namus – čia šventiškai papuoštoje salėje vyko vietos liaudiškos muzikos kapelos „Želvelė“ ir svečių – Molėtų rajono Videniškių muzikantų – koncertas. Visus suvienijo bendrai atliekamos patriotinės dainos, buvimas drauge.

Taigi šią ypatingą dieną Želvos žmonių nuotaika taip pat buvo ypatinga – pakili, šventiška. Ne vienas svarstė: „Jei jau želviečiai taip pakiliai, patriotiškai ir gausiai švenčia 99-ąjį Lietuvos gimtadienį, tai koks jis čia bus 100-asis?..“ Bus, tikrai bus – tikėkimės, dar spalvingesnis, įvairesnis, patriotiškesnis. Juk ne veltui želviškiai šiemet gavo pilietiškiausios bendruomenės apdovanojimą. Taigi savo garbingą vardą reikia pateisinti...

                                                                               Rasa Povylienė

SMAGI ŽINIA - 

Želvos bendruomenė pripažinta PILIETIŠKIAUSIA Ukmergės rajone.

Sveikiname visus jos narius ir dalijamės akimirkomis iš apdovanojimų renginio, vykusio 2017 metų sausio 19 dieną 

(žiūrėkite ,,Galerijoje").

Ir toliau būkime pilietiški, vieningi! 

Minėjome Sausio 13-ąją, Lietuvos laisvės gynėjų dieną

 

Kaip ir visoje Lietuvoje, ir mūsų, Želvos, miestelyje buvo minima Sausio 13-oji - Lietuvos laisvės gynėjų diena. Želvos parapijos klebono Petro Avižienio ir bendruomenės pirmininko Gintauto Povyliaus pakviesti, Sausio 12-osios dienos pavakary prie Baltojo kryžiaus, eančio miestelio pakraštyje, rinkosi  tikri šio krašto patriotai. Prie želviškių minėjimo prisijungė ir Laumėnų bendruomenės atstovai.

Susirinkę prie didžiulio laužo minėjimo dalyviai prisiminė tas tragiškas ir Lietuvos istorijai tokias reikšmingas 1991-ųjų metų sausio dienas. Ne vienam tuomet teko būti Vilniuje, įvykių sūkuryje, tad prisiminimų tikrai netrūko. Kalbėjo Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas, mokytojos Daiva Kriaučiūnaitė, Rasa Povylienė, Laumėnų bendruomenės pirmininkė Regina Bružienė. Susirinkusiuosius šildė ne tik laužo šiluma, bet ir kvapni arbata, paruošta Želvos parapijos klebono P.Avižienio ir Šeimos centro savanorės R.Povylienės, bei buvimas drauge, vienybės jausmas, supratimas, jog mūsų visų pareiga – nuoširdžiai mylėti, branginti, o kai reikia – ir ginti tai, ką šiandien turime, – laisvą Lietuvą bei savo gimtinę.

 

     

Minėjimo nuotraukos – „Galerijoje“. Jos darytos G.Povyliaus 

ŽELVOS NAUJIENOS

Nijolė Vernickienė,
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Laumėnų kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė

 

RUDENINIAI SKAITYMAI TARMIŠKAI

 

   Paskutinį rugsėjo ketvirtadienį įvairiaspalviai skelbimai kvietė į Želvos parapijos namus ateiti, pasiklausyti ir prisiminti, kaip seniau kalbėjo mūsų senoliai. Nors Tarmių metai praėjo, tačiau pas mus vyko rudeniniai skaitymai tarmiškai. Renginį pradėjo Želvos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Povylienė, kuri vedė pamoką apie Želvos krašto tarmes. O čia tai jau tikrai netrūksta   tarmiškai kalbančių. Net ir jaunesni menam posakį: „Tuova korve mona žuogarus sutuočijo“ .

Želvos mokyklos X laidos abiturientė Monika Kalesnikaitė – Blauzdienė, kilusi iš Bajorų kaimo, pristatė savo eilėraščių knygelę „Pa saulas žiedu“. Pati poetė yra kukli, jautri. Pasakodama apie parašytus posmus, ji paskaitė savo poeziją, kuri yra įdomi savo rašymo būdu. „Su didelu dėkavoni žemai, žemai  lenkiuosi ir drūtai spaudžiu runkielu. Da narėč sčyrai išbučiuot, macnai apkabint ir paloskavot geros sčestos ir spakainuma pa saulas žiedu“, - sakė autorė. Apie buvusią draugę nuoširdžiai kalbėjo gausiai susirinkę klasės draugai, kas gan retai pasitaiko. Pasirodo, daugumai vyresnės kartos žmonių rūpi savas kraštas, sava šneka. Gražiai pakalbėjo Monikos klasės draugės Irenos Pavlovaitės vyras Eugenijus Varnas, dabar gyvenantis Širvintose, prisipažinęs, kad dažnai mena Moniką kaip ramią, tylią svajotoją. Svečias priminė ir M. Daukšos žodžius: „Nedidelė garbė mokėti kitas kalbas, bet didelė negarbė savos nemokėt“.  

2000-aisiais metais autorės literatūrinė kūryba Rytų Lietuvos kultūrinės veiklos centro ir Vilniaus apskrities viršininko administracijos buvo įvertinta diplomais ir padėkomis. Literatūros kritikas Valentinas Sventickas knygos įžanginiame žodyje rašo: „Monika Kalesnikaitė - Blauzdienė yra šiuolaikinės poezijos reiškinys, žinoma, trikdantis (šiame kontekste), bet vertas ir pasigėrėjimo, ir apmąstymų“. Poezijos  rinkinys „Pa saulas žiedu“ yra vienintelis mūsų rajone, parašytas šio krašto tarme.

Renginio metu veikė knygos autorės floristikos darbų paroda, kurioje matėme meistriškai sukurtus paprastus koliažus. Monikos kūrybai būdingi natūralūs gamtiniai atspalviai, savitas požiūris į gamtos vaizdus.

         

Šio susitikimo organizatoriai – Želvos gimnazijos muziejus, bendruomenė, parapijos namai, Šeimos centras surengė puikią popietę, kurią praleidome įdomiai, turiningai, praturtėjome dvasiškai.


 

Liepos 30-31 dienomis Želvoje šurmuliavo tradicinė Kraštiečių šventė. 

Jos nuotraukas galite rasti ,,Galerijoje", o dar daugiau jų - Želvos Facebook paskyroje  https://www.facebook.com/zelvosbendruomene/ 

 

 

DĖKOJAME

Želvos bendruomenės nariams 

Valentinui ir Gražinai Jarukams

 už Želvos bendruomenei pagamintus ir padovanotus puikius suolus - jų sumeistrauta 12-a, o ant jų tilps susėsti apie 60 žmonių.  

  Poezijos ir Muzikos šventė Želvoje 2016 

Tradicinė šventė netradicinėje erdvėje... Mėginimas apmirusiam Želvos kampeliui įkvėpti gyvybės ir paskleisti savo širdžių šilumos. Ačiū visiems dalyvavusiems. Buvo gera kartu. 

  Zita  Kriaučiūnienė, Želvos gimnazijos muziejaus vadovė

 

Pavasarį išlydėjom su poezija ir daina

 

Ištakos

 

Jau daug metų Želvoje vyksta Poezijos pavasarėliai. Tai – mokyklos tradicija, gyva nuo 1977 metų, kai mokyklą baigė 28 – oji abiturientų laida. Joje ,,užaugo“ ir pirmoji mokinių instrumentinė grupė, ir mūsų literatė Rita Kontrimavičiūtė – Gelūnienė. Su jais surengėme ir pirmąją Poezijos šventę, jau 33 – ąjį kartą kviečiančią poezijos ir muzikos mylėtojus želviečius.

Mūsų mokykloje ,,užaugo“ poetai ir rašytojai Vanda Kinderytė– Budrienė, Pranas Maželis, Kęstutis Arlauskas, čia mokėsi vėliau į poezijos versmes ,,įbridę“ Albina Tumaitė – Povilavičienė, Stasė Kairytė – Čirbienė,  Monika Kalesnykaitė – Blauzdienė, Audronė Subačiūtė – Gabienė, Antanas Guzelis.

Suradom juos, išsibarsčiusius po Lietuvėlę, prisijaukinom, jie vėl tapo savais. Daugelį metų mes klausėmės jų eilių, ir net Kęstutis Arlauskas , prozininkas, atvykdavo kaskart su nauju eilėraščiu. ,,Tik Želvai“, - sakydavo.

Deja, nebeturime  talentingos poetės ir prozininkės Vandos Budrienės, Kęstučio Arlausko, Anapily besiilsinčių amžinoj ramybėj. Bet muziejaus Literatų kampelyje liko visos jų knygos, o mūsų širdyse – šviesūs prisiminimai.

 

Šventė

 

Birželio 3 – osios pavakary naujoj miestelio erdvėj tarp Kultūros rūmų ir senosios žydų sinagogos (skverelį priešais buvusio kolūkio kontorą kadaise įrengė a. a. Jonas Vinckus, atgaivino, atnaujino seniūno Kęstučio Mikalajūno ir bendruomenės pirmininko Gintauto Povyliaus sukviesti želviečiai) susirinko apie pusšimtis miestelio ir šio krašto žmonių.

Po žydinčiomis akacijomis rinkosi mūsų vyresnės kartos literatas Pranas Maželis, ir jaunesni – Rita Gelūnienė, Antanas Guzelis, poetės Vandos Budrienės dukterėčia iš Videniškių Rasita Sireikaitė – Kaladinskienė, gimusi ir augusi Karališkių kaime. Dainomis džiugino gimnazistų Aivaro Kalesnyko ir Beatričės Tavoraitės duetas, Juozo Vasiliausko ,,Želvelės“ kapelos grupė.

 

Mūsų poetai

 

Rita Gelūnienė dėl didelio užimtumo (,,Šilo“ pagrindinėje mokykloje dirba direktoriaus pavaduotoja ugdymui) vis nerandanti laiko ,,paleist“ savo eilių rinkinio, eilėraščių posmais išsako savo meilę gimtinei, tarsi kalbasi su tėviškės dangum, medžiais, myli rudenį, ir šviesūs įspūdžiai, jausmai – tarsi gyvybingumo šaltinis, žmogiškoji gyvenimo pilnatvė. Ji   – savo krašto žmogus, visa širdimi želvietė,  kuriai gimtieji Šilninkai, beveik išnykęs kaimas, visada brangiausi.

Kiek senokai dalyvavęs mūsų pavasarinėj šventėj Pranas Maželis, atsivežęs net tris eilių sąsiuvinius, iš kiekvieno paskaito po kelis – švelniai kalba apie pirmąją meilę, su ilgesiu – apie gimtinę, o ironiškai – apie šių dienų piktžaizdes: pavydą, pražūtingą alkoholio, nikotino žalą, prisitaikėliškumą. Tai – mažos epigramos, ironiški pastebėjimai. Nemėgsta jis ,,baltųjų eilių“, pripažįsta tradicinę, muzikaliąją poeziją. Bet pasidžiaugia, kad nepamirštas gimtinėje, kur vasaromis ilsisi, puoselėja viltį atkurti tėviškės dvarą...

O Antanas Guzelis nesvajojo apie poeziją. ,,Užaugau tėvo kalvėje, tarp gelžgalių“,- prisimena. Ir dabar su talkininkais dažnai remontuoja savo techniką. Mokykloje irgi nebuvo literatas, ir net nemėgo literatūros, nors per tokias šventes savo mokytojai Zitai dovanoja gėlių ir poezijos rinkinį su savo eilėmis...

O jo širdyje ,,verda“ kitas gyvenimas, kiti jausmai, ne visiems suprantami. Ir šiame sudaiktėjusiame, ekonominės spartos, išmaniųjų technologijų ir kartu dvasinių vertybių nykimo amžiuje Antano poezija yra netradicinė.  Jis eilėmis kalba (kartais ironiškai, skausmingai) apie ženkliai pakitusią esminę žmogaus egzistenciją, apie tai, kad pasaulis kitoks, ir žmonės kitokie nei buvo vakar ar seniau (,,...o šiandien aš be šūvio kulka,/ be princesės pilis tarp raistų/ ne skaidresnė už pilką/ balta/kai iššauni į veidą / lietum...“), (,,...ir kiekvienas bagotas – parduoda tave/ nusiperka kitą/ Pažiūrėk – viskas blizga aplink – tik žmogus viduje nusilupęs/ Trečias tūkstantis metų neskaito scenarijaus jam parašyto...).

Taip sudėtingai skaito, filosofuoja Antanas  – lyg ir ramiai, monotoniškai, o širdyje, jaučiame, verda aistros. Jo poezijoj monotonijos nėra. Ji – kaip vėjo gūsis. Gal dėl to ir slapyvardį pasirinko – Antanas Vėjuje? Pamilom jo eiles. Ir gera, ir norisi klausytis. Laukti tęsinio. Netikėto, veržlaus.

Švelnių tonų Rasitos Kaladinskienės poezija labai primena šviesios atminties Vandos Budrienės kūrybą.  Ta pati gimtoji erdvė – gimtieji Karališkiai, šviesūs vaikystės įspūdžiai, tėviškės gamta, artimi žmonės –viso to ilgesys: ,,Ir dieną, ir naktį žvaigždėtą/ atminimų upeliais braidau...“. O kūryba Rasitai ,,lyg saulės spindulėlis sušildo sielą‘‘. Toks vienas spindulėlis tą vakarą pirmą kartą sušildė ir Želvos padangę...

Atradom dar vieną poetą – garbųjį Juozą Vasiliauską, kuriantį dainų tekstus ir muziką. Ir eilėraščius. Tą vakarą eilėmis su nostalgija prisiminė savo gimtąjį Širvintų kraštą, senelių dvarą netoli Kernavės, savo artimuosius ir ...pirmąją meilę. Šį gražų jausmą kompozitorius ir muzikantas saugo visą gyvenimą.  Dar viena šventės staigmena buvo želviškės Vlados Šeduikienės eilėraščiai, skirti artimųjų prisiminimui. Juos moteris skaitė pirmą kartą. Jaudinosi tramdydama ašarą.

 

Želvoje šviesu

 

Šią poezijos šventę surengti padėjo ir Želvos bendruomenė, ir seniūnija, ir parapija, ir biblioteka, ir kultūros namai. Pagrindinis jos organizatorius  - Želvos gimnazijos muziejus – turėjo tokį būrį pagalbininkų.

Materialiai prisidėjo miestelio gyventoja Blusienė Marytė, Želvos bendruomenė. Senelių namų direktorė Janina Driukienė organizatorėms dovanojo staigmeną – pintinę kvapnių braškių. Jų paragavo visi dalyviai.  Šventės vedėja mokytoja Rasa Povylienė, padėkojusi poetams, svečiams, dalyviams ir rėmėjams, pakvietė visus prie kaimiškų vaišių stalo – čia buvo ne tik vaišinamasi, bet ir bendraujama, kalbama – ir apie poeziją, ir apie gyvenimą.

                                

 

                                

Renginio akimiros - ,,Galerijoje“. Žiūrėkite

MŪSŲ BENDRUOMENĖS PAVASARIS

Antrąją Šv. Velykų dieną - kovo 28-ąją - Želvos parapijos namuose vyko  Močiučių ir senelių šventė, į kurią aktyviau rinkosi vyresnio amžiaus žmonės - močiutės bei seneliai. Šią dieną bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už močiutes ir senelius, o šventė pratęsta parapijos namuose - čia buvo dalijamasi prisiminimais apie senuosius Velykų papročius, menamos mįslės, ridenami margučiai. Smagu ir gera buvo taip praleisti šiltą pavasario popietę.


Kovo 11-osios dienos proga bendruomenės salėje  vyko  netradicinis šios dienos paminėjimas - Protmūšis ,,Ką aš žinau apie Lietuvą?" ir stalo teniso bei biliardo varžybos, kuriuose aktyviausias buvo  jaunimas - jo susirinko itin gausiai. Tai buvo proga susitikti, pabendrauti, prasmingai praleisti laisvalaikį. 

Sveikiname laimėtojus: Beatričę (stalo tenisas), Žygimantą (biliardas) ir Roką, Miglę bei Aurimą (Protmūšis).


Renginių nuotraukas žiūrėkite GALERIJOJE

ŽELVOS BENDRUOMENĖ dėkoja želviškiams 

VAIDAI IR LAURYNUI PETNIŪNAMS

 už padovanotas biliardo lazdas. Ačiū už geranorišką paramą bendruomenei!


Vyko Želvos bendruomenės narių visuotinis susirinkimas


Sausio 29 dieną vyko Želvos bendruomenės narių visuotinis susirinkimas. Jame dalyvavo apie 60 bendruomenės narių. Susirinkimo metu jos pirmininkas Gintautas Povylius pristatė bendruomenės veiklos 2015 m. ataskaitą (ją rasite čia pat). Kalbėta ir apie numatomus darbus. Taip pat pasisakė Želvos seniūnas Kęstutis Mikalajūnas,  Želvos parapijos klebonas Petras Avižienis. Jie papasakojo apie savo veiklos planus, kalbėjo apie bendradarbiavimą su Želvos bendruomene, galimas bendras veiklas. Susirinkime buvo perrinkta ir Želvos bendruomenės taryba. Ji atnaujinta vienu nariu - ją papildė želviškė Anelė Talutienė. Po oficialiosios dalies vyko šokių vakaras (susirinkusiems grojo muzikantas Vilmantas Driukas), buvo vaišinamasi, bendraujama, šokama, dalijamasi ateities planais.

Želvos bendruomenės informacija

Žirgai grįžo į Želvą!

Gruodžio 12 dieną popiet į Želvos miestelio centrą rinkosi tie, kuriems svarbi ir įdomi gimtojo krašto istorija – čia vyko ne tik naujosios žinomo menininko Rimanto Zinkevičiaus sukurtos skulptūros ,,Želvos žirgai“ sutikimo ceremonija, bet buvo prisimintos ir šio krašto žirgininkystės tradicijos – pradedant senaisiais laikais, prisimenant garsiąsias XX a. paskutiniųjų dešimtmečių žirginio sporto šventes, kurių pagrindinis organizatorius buvo Jonas Vinckus, ir pagerbiant dabarties žirgininkus, kurių garsiausias – daugkartinis įvairių varžybų nugalėtojas laumėniškis Kazimieras Trota.

Želvos bendruomenės informacija 

Dėl naudojimosi Želvos bendruomenės biliardo stalu 

 

Neseniai įsigijome 9 pėdų pulo biliardo stalą, kuriuo gali naudotis bendruomenės nariai ir jų vaikai. 

Už šią galimybę esame dėkingi tiems, kurie finansiškai prisidėjo įsigyjant biliardo stalą:   

Všį „Auxilium projektai“

Gintautui Povyliui

Sigitui Kriaučiūnui

Petrui Daugudžiui

Algirdui Liškai

Rimgaudui Nekrošiui

Laurynui Petniūnui

Kęstučiui Jarmalavičiui

Alvydui Karaliui

Vyteniui Katinui

Aliui Kavaliauskui.

Norintys pažaisti biliardą turėtų kreiptis į šiuos žmones  arba jų šeimų narius  (koordinatorius) ir susitarti dėl galimybės žaisti. Jei patys norėtumėte turėti galimybę organizuoti žaidimą (būti jo koordinatoriais), būtų pageidautina, jog taip pat prisidėtumėte finansiškai.

Dėl raktų koordinatoriai gali kreiptis į Gintautą Povylių (tel.nr.8 686 44003), Jonę Tavorienę (tel.nr.8 615 84963), Kristijoną Povylių (tel.nr.8 609 38040), Luką Karalį (tel.nr.8 673 10976). 

Želvos bendruomenė kviečia

Želvos bendruomenė vykdo projektą „Sportas ir gera savijauta visada greta“. Suaugusieji ir vaikai kviečiami dalyvauti sveikatingumo mankštose. Jos pradedamos rugsėjo 3 dieną. Užsiėmimai vyks Želvos gimnazijos sporto salėje pirmadieniais ir ketvirtadieniais: vaikams 15 val., suaugusiems 17.30 val.

Kviečiame aktyviai dalyvauti!

  

KIRPYKLA VISAI ŠEIMAI

Gerbiamieji!

Želvoje duris atvėrė naujai įkurta kirpykla visai šeimai.

Teikiame šias paslaugas: plaukų kirpimas, dažymas, plaukų sušukavimas, cheminis plaukų sugarbanojimas, blakstienų ir antakių dažymas bei korekcija.

Maloniai kviečiame tapti mūsų klientu ir mėgautis  profesionaliomis paslaugomis ir išskirtiniu dėmesiu kiekvienam!

Laukiame Jūsų “Želvos kirpykloje” adresu: Vilniaus g. 14 (parapijos namai), Želva.   Darbo laikas:

Ketvirtadienis - Penktadienis                           - nuo 9.00 iki 19.00

Šeštadienis                                            - nuo 9.00 iki 15.00

          Kitomis dienomis pagal išankstinę registraciją

Tel. pasiteiravimui ir išankstinei registracijai: +37065287754 Anželika Klimašauskienė.

         

www.zelvoskirpykla.weebly.com

Želvoje ir vėl šurmuliavo tradicinė Kraštiečių šventė

Kaip ir kasmet, rugpjūčio pradžioje, pasitinkant Šv. Ignaco Lojolos atlaidus, Želvoje vyko tradicinė Kraštiečių šventė. Į jos šurmulį buvo kviečiami įsilieti visi – ir vietos žmonės, ir praeityje čia gyvenę, dirbę, ir miestelio svečiai. Kažkada imta rengti Želvos bendruomenės iniciatyva, ši šventė šiandien rengiama bendromis pastangomis: prie jos organizavimo prisideda ir Želvos seniūnija, kultūros namai, gimnazija, parapija. Kiekvieną vasarą vykstantis kraštiečių susibūrimas sutraukia didelį būrį įvairaus amžiaus dalyvių ir žiūrovų, nes jo renginiai skirti ir vaikams, ir jaunimui, ir vyresniesiems.

Šįkart šventė, kuri vyko rugpjūčio 1 – 2 dienomis, prasidėjo šeštadienį 12 val. tradicinėmis jaunimo pamėgtomis futbolo komandų varžybos, kuriose varžėsi viso rajono komandos: Ukmergės, Pabaisko, Rečionių ir jungtinė Želvos – Laumėnų – Tolučių. Pirmąją vietą ir Želvos taurę iškovojo ukmergiškių komanda.  14 val. gimnazija ir jos muziejus atvėrė duris visiems buvusiems mokiniams: čia buvo galima apžiūrėti kraštiečių darbų parodas, susipažinti su atnaujinta muziejaus ekspozicija. Šių metų šventės naujovė – ekskursija autobusu po Želvos krašto senuosius kaimus ir kitas įdomesnes vietas (ši šventės dalis buvo  skirta Etnografinių regionų metams). Joje dalyvavę dabartiniai ir buvę želviškiai, lydimi gimnazijos muziejaus vadovės Zitos Kriaučiūnienės bei bendruomenės pirmininko Gintauto Povyliaus,  turėjo galimybę pasižvalgyti po senuosius Činelių, Daubariškių, Virbalų kaimus, užsukti į uniklalųjį Mikalajūnų sodybos muziejų, įkurtą Dvareliškių kaime, aplankyti naująjį liaudies menininko Juozo Vasiliausko kuriamą Botanikos sodą Želvoje, jo sodybos kieme.

Nuo 15 val. mažajame gimnazijos stadione buvo organizuota popietė vaikams: čia jų laukė sporto programa, kurią surengė pradinių klasių mokytoja Jonė Tavorienė. 19 val. aikštelėje prie kultūros namų prasidėjo tradicinė oficialioji šventės dalis bei meninė programa: koncertavo liaudies menininko Juozo Vasiliausko vadovaujama kapela „Želvelė“, kalbėjo buvę kraštiečiai, šventės svečiai (buvę želviškiai Valdonė Navikaitė, Juozas Papas, Edmundas Jankūnas, Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė), vyko vakaronė. Nuo 21 val. čia pat prasidėjo diskoteka jaunimui.

Šventės renginiai tęsėsi ir sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną. Svarbiausias jos akcentas – Šv. Ignaco Lojolos atlaidai. Šalia bažnyčios veikė kaimiškų gėrybių ir rankdarbių mugė, o po paskutiniųjų Šv. Mišių, 14.30 val., visų laukė pasibuvimas prie balto vaišių stalo.

Tad ir vėl tradicinė Želvos kraštiečių šventė sulaukė gausaus žiūrovų ir dalyvių būrio. Tokie renginiai padeda atitrūkti nuo kasdienių darbų, suteikia galimybę susitikti seniai matytą bičiulį, pažįstamą, ugdo bendruomeniškumo jausmą, kuris šiuolaikinėje vis labiau svetimėjančioje visuomenėje ypač svarbus.

 

Želvos bendruomenės informacija

 

        

Šventės renginių nuotraukos – tituliniame svetainės puslapyje. 

 

 


                 Mindaugo karūnavimo diena

Liepos 6 – ąją Želvos bendruomenės žmonės, kaip ir visa Lietuva, minėjo Valstybės (Mindaugo karūnavimo) dieną. Minėjimas prasidėjo 21 val. prie miestelio kultūros namų, kur visi susirinkę su Želvos kultūros namų kapela „Želvelė“ sugiedojo Lietuvos himną – „Tautišką giesmę“. Po to renginys persikėlė į VĮ Ukmergės urėdijos Želvos girininkijos lauko aikštelę. Čia taip pat patriotines dainas dainavo „Želvelė“. Vėliau renginio dalyviai galėjo pasitikrinti žinias žaidime „Ką aš žinau apie Lietuvą?“, buvo žiūrimas filmas, pasakojantis apie Lietuvos laisvės gynėjus – rezistentus ir jų lyderį partizaną Juozą Lukšą – Daumantą. 

Šiuo netradiciniu renginiu siekta paskatinti  kiekvieną susimąstyti apie tai, kas mums yra tėvynė, kuo ji svarbi. Ypač smagu čia buvo sulaukti Želvos jaunimo, moksleivių – norisi, jog panašių renginių, skirtų jiems, vyktų daugiau.

Renginio nuotraukas žiūrėkite ,,Galerijoje".

Želvos bendruomenės informacija 

Apie balandžio mėnesio renginius Želvoje

Balandžio 18 d., šeštadienį, Želvos gimnazijoje vyko šio krašto TREMTINIŲ susitikimas, sukvietęs ne tik buvusius tremtinius, bet ir jų šeimos narius bei tuos, kurie neabejingi gimtojo krašto istorijai.

Gausaus dalyvių būrio sulaukusio renginio metu Želvos bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už tremtinius. Čia skambėjo Ukmergės tremtinių choro „Tremtinys“ atliekamos giesmės.

Vėliau renginys buvo tęsiamas gimnazijoje. Norintys galėjo aplankyti jos muziejų, susipažinti su ekspozicija, skirta šio krašto tremtiniams bei jų likimams.

   Susitikimo iškilmės vyko aktų salėje. Čia buvo pristatyta nauja knyga apie Želvos krašto tremtinius „Kai Tėvynė buvo toli...“, kurią parengė Zita Kriaučiūnienė ir Gabrielė Povyliūtė. Koncertą surengė choras „Tremtinys“. Buvo dalijamasi skaudžiais praeities prisiminimais ir džiaugiamasi dabartimi bei galimybe susitikti ir pabendrauti.

Nuotraukas iš renginio žiūrėkite ,,Galerijoje".

Želvoje vyko šalies kapelų šventė ,,Pas Juozą Želvoje" 

Balandžio 11 dieną Želvos kultūros namuose liaudies menininko, Lietuvos šviesuolio Juozo Vasiliausko iniciatyva buvo surengta didelė ir graži Lietuvos kapelų šventė, kurioje dalyvavo muzikantai ir dainininkai iš įvairių Lietuvos kampelių: Deltuvos, Maišiagalos, Utenos, Širvintų, Dainavos, Molėtų, Biržų, Jonavos, Visagino, Varėnos ir mūsų Želvos.

Renginyje dalyvavo gausus želviškių ir svečių būrys, rajono valdžios bei partijų atstovai, Seimo narys Arūnas Dudėnas.

Tikimasi, kad šis didelio susidomėjimo sulaukęs renginys taps tradicinis ir vyks būtent čia, jaukiuose ir erdviuose Želvos kultūros namuose.

Nuotraukas iš renginio žiūrėkite ,,Galerijoje".

Aktuali informacija rūšiuojantiems šiukšles. 

Ačiū, kad rūpinatės mūsų aplinka
Naujosios žaidimų ir aktyvaus poilsio aikštelės atidarymas

Gruodžio 16 dieną simboliškai atidarėme naująją žaidimų bei poilsio aikštelę. Ji Želvoje, tarp vaikų darželio ir mokyklos, buvo įrengta prieš trejetą savaičių ir jau nuo pat pirmos įrengimo dienos sulaukia gausaus lankytojų būrio.

Apie tokią aikštelę, skirtą vaikams, jaunimui ir visiems, norintiems aktyviau leisti laisvalaikį ir sveikiau gyventi, buvo svajota jau seniai, o reali galimybė ją įrengti atsirado Želvos bendruomenei paruošus projektą ir gavus reikiamą valstybės bei mūsų krašto rėmėjų VšĮ ,,Auxilium projektai" paramą.

Smagu, kad naujoji aikštelė aktyviai naudojama, ypač jaunesniųjų klasių mokinių ir sportuoti mėgstančių želviškių. Tikimasi, jog vietos žmonės ja tinkamai naudosis ir saugos.

Susirinkusius į simbolinį aikštelės atidarymą Želvos bendruomenės pirmininkas Gintautas Povylius supažindino su vykdyto projekto eiga, aikštelės įrengimo darbais, įrenginių naudojimo taisyklėmis, instrukcijomis. 

Vaikai savo atsineštais žaisliukais papuošė aikštelėje pastatytą eglutę - norisi, jog ir čia būtų jaučiama kalėdinė nuotaika. Taip pat gurkšnojome arbatą, ragavome saldumynų, dalyvavome viktorinoje, kalbėjomės apie kultūringą elgesį aikštelėje ir už jos ribų. Aktyviausi viktorinos dalyviai buvo apdovanoti Želvos bendruomenės prizais.

Reikia manyti, ši jauki ir patogioje miestelio vietoje esanti aikštelė ir toliau aktyviai bus lankoma - tokių vietų, kur galima ir pažaisti, ir sportuoti, ir tiesiog pailsėti, Želvoje nėra daug.

Nuotraukas apie aikštelės įrengimą ir jos atidarymą rasite ,,Galerijoje". Apsilankykite!

Želvos bendruomenės informacija

JEI NORIME BŪTI SVEIKESNI...

Norime priminti, jog Želvos bendruomenė turi universalų nešiojamą elektrinį masažuoklį, kuriuo gali naudotis visi bendruomenės nariai. Norintys juo pasinaudoti turėtų kreiptis į bendruomenės pirmininką G.Povylių.

Želvos bendruomenės 10-mečio šventė

Didelė, jauki ir šilta atnaujintų Želvos kultūros namų salė lapkričio 28 dienos pavakarę sulaukė daugybės svečių – čia buvo minimas Želvos bendruomenės 10 - metis. Savo atvykimu želviškius nudžiugino Seimo narys Arūnas Dudėnas, Ukmergės rajono vicemeras Rolandas Janickas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Statys Jackūnas, Ukmergės rajono tarybos narys Andrius Kalesnikas, VšĮ ,,Auxilium projektai“ atstovas Šarūnas Sviderskis, kaimyninių bendruomenių – Laumėnų, Tolučių, Šešuolių – pirmininkai Nijolė Vernickienė, Audronė Stankevičienė, Stanislovas Budraitis, Šešuolių seniūnė Jolanta Lukšienė, kiti svečiai.

Tą vakarą sulaukta daug nuoširdžių žodžių, sveikinimų, dalytasi praeities prisiminimais. Į šventę atvyko ne tik dabartiniai želviškiai, bet ir šio krašto išauginti žmonės, dabar gyvenantys ir dirbantys kitur, bet niekada nepamirštantys gimtinės. Todėl šį renginį dar galima būtų pavadinti Sugrįžimų švente. O į Želvos krašto istoriją šventės dalyviams ir žiūrovams padėjo sugrįžti skaidrės su praeities vaizdais. Apie Želvos bendruomenės praeitį kalbėjo buvusi bendruomenės pirmininkė Lina Monkevičienė, daug prie bendruomenės kūrimosi prisidėjusi tuometinė želviškė Zita Butiškytė. Dabartinis pirmininkas Gintautas Povylius dalijosi mintimis apie šiandieninę bendruomenę – jos darbus, planus ir svajones.

Želviškiai sulaukė neeilinės ir itin mielos dovanos – kraštiečio muziko Dainiaus Druskio vadovaujamo Kauno miesto mišraus choro ,,Leliumai“ koncerto. Džiaugėsi širdys girdėdamos profesionalią muziką – puikias religines giesmes ir aranžuotas lietuvių liaudies dainas. Tokio kolektyvo koncerto vietos žmonės jau seniai klausė...

Šį šventinį vakarą netrūko ir daugiau įsimintinų akimirkų. Buvo pristatyta seniai laukta Zitos Kriaučiūnienės ir Rasos Povylienės parengta knyga ,,Želvos kraštas: istorija ir žmonės“, vyko Sumaniausios šeimininkės bei gardžiausio patiekalo konkursas, svečius pasitiko ir koncertavo liaudies menininko Juozo Vasiliausko vadovaujama kapela ,,Želvelė“. Smagu buvo bendrauti prie vaišių stalo, klausytis muzikos, susitikti seniai matytą kraštietį.

Tokios šventės dar labiau padeda telkti bendruomenę, sudaro galimybes užmegzti ryšius su kitur gyvenančiais kraštiečiais, ugdo meilę gimtinei, padeda nepamiršti jos praeities.

 

Želvos bendruomenės informacija

Buvusio Želvos bendruomenės pirmininko Remigijaus Jakulio laiškas želviškiams iš Norvegijos:

Brangūs žemiečiai želviečiai,

 

Yra sakoma, kad mergina gali išvažiuoti iš kaimo, o kaimas iš merginos – niekada. Ir visos damos, išgirdusios šiuos žodžius, neaišku dėl ko baisiai supyksta. Gal todėl, kad aš ne mergina, o Želva, žinoma, ne kaimas, bet miestelis plačiąja prasme - man šis pasakymas  puikiai tinka. Tikrai visada tik su malonumu prisimenu savo gyvenimą Želvoje, draugus, mokyklos kolegas, pirmus bendruomenės žingsnius, renginius, projektus. Turėčiau labai daug kam padėkoti už pagalbą, dėmesį, supratimą, bet, bijodamas ką nors pamiršti, pasakysiu tiesiai: labai ačiū Jums visiems.  

Taip pat labai malonu matyti, kad viskas tęsiasi  ir vyksta, galbūt greičiau ir geriau. Patikėkit, kad iš toliau ir atstumo, ir laiko prasme tai matyti puikiai. Kažkaip netikėtai atėjo toks amžius, kai supranti, kad ne tik daugybė įdomių dalykų laukia priešakyje, bet jau gali ir atsisukti atgal, daug ką prisiminti, pasidžiaugti, galbūt pasimokyti.  Puikiai prisimeni laikus, kai visi ėjome į šviesų rytojų, ir iš tiesų, viskas augo, statėsi, gražėjo, paskui viskas griuvo, bet buvo didžiulė viltis, o dabar matai - tos viltys po truputį pradeda pildytis. Kiekvieną kartą grįžęs į Želvą randu ką nors nauja: ar paremontuotas kelias, ar restauruojami kultūros namai, ar beatsinaujinanti mokykla, ar staiga išgražėjusi kokia nors miestelio sodyba. Viskas vėl juda į priekį, tad džiaukimės tuo, dirbkime toliau, o po darbų linksmai švęskime.

Taigi nuoširdžiai sveikinu Jus mūsų bendruomenės jubiliejaus proga ir linkiu sėkmės visuose Jūsų darbuose, daug gerų idėjų, tarpusavio supratimo ir palaikymo. Norėčiau  taip pat pakelti taurę su Jumis, nes nesvarbu, kad aš seniai išvykau iš Želvos - Želva iš manęs neišvažiuos niekada.

 

                                                                    Remigijus Jakulis

       

P.S.  Ne veltui bijojau ką nors konkretizuoti, tai vos ir nepamiršau: senelių namai irgi labai gražūs. 

 

  Želvos bendruomenė

Kartu geriau